Wszystko, co musisz wiedzieć, aby cieszyć się optymalną temperaturą w swoim mieszkaniu

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość przed nadchodzącym latem! Czy wiesz, że możesz zamontować klimatyzator w swoim mieszkaniu i cieszyć się latem w temperaturze, w której czujesz się i funkcjonujesz najlepiej? Tak, to prawda – można instalować klimatyzatory w bloku.

Formalności – nie takie straszne

Na początek garść informacji praktycznych – czyli, co należy wiedzieć przed podjęciem pierwszych kroków. Przede wszystkim – aby zainstalować klimatyzator w swoim mieszkaniu, musisz wystąpić o pozwolenie do swojej spółdzielni, wspólnoty lub właściciela budynku. Tutaj mamy dla Ciebie pierwszą dobrą wiadomość – powyższe instytucje nie powinny zabronić Ci wykonania montażu. W Polsce istnieją ogólne przepisy, które wskazują jakich norm głośności klimatyzacja nie może przekraczać (zarówno jednostka zewnętrzna, jak i wewnętrzna) na podstawie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 r. poz.826.

Jednostka zewnętrzna:

Jednostka wewnętrzna – dopuszczalny poziom jej głośności określa norma PN-87/B-02151/02 ,,Akustyka budowlana. Ochrona przed hałasem pomieszczeń w budynkach. Dopuszczalne wartości poziomu dźwięku w pomieszczeniach”, która podaje następujące wartości:

w godz. 6:00-22:00 – 55 dB(A)
w godz. 22:00-6:00 – 45 dB(A)

Dodatkowo, szczegóły techniczne montażu agregatu zależą od konkretnych wytycznych znajdujących się w regulaminie spółdzielni lub wspólnoty. Mogą dotyczyć takich kwestii, jak dopuszczalna moc klimatyzatora czy sposób odprowadzania skroplin. Istotne bywa również, by urządzenie było wyposażone w opcję cichej pracy lub tryb snu. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jaki dokładnie poziom dźwięku produkuje dany model klimatyzacji. Jedną z przykładowych marek, którą posiadamy w swojej ofercie są klimatyzatory Rotenso, które spełniają obowiązujące normy i wytyczne rozporządzeń.

Krok po kroku

Przystąpmy zatem do działania! W siedmiu, krótkich krokach przedstawiamy, co trzeba zrobić, aby cieszyć się z klimatyzatora w swoim mieszkaniu.

  1. Wystąp do spółdzielni o pozwolenie montażu klimatyzacji w mieszkaniu.
  2. Skontaktuj się z nami. Umówimy dla Ciebie spotkanie z naszym ekspertem w dogodnym dla Ciebie terminie.
  3. Nasz ekspert sprawdzi możliwość montażu w Twoim mieszkaniu i wybierze odpowiednie miejsce do instalacji klimatyzatora. Najlepiej sprawdzi się prostopadła ściana do okien z bliskością balkonu. Należy pamiętać, że w blokach musimy odprowadzać skropliny – idealnie nadaje się do tego balkon lub miejsce, które możemy zasłonić.
  4. W kolejnym kroku wybierzesz z naszym ekspertem odpowiedni sprzęt, który będzie spełniać Twoje oczekiwania, normy oraz będzie pasował wizualnie do Twojej przestrzeni.
  5. Formalności. Nie martw się! Przejdziemy przez nie wspólnie. Dostarczymy Ci wszystkie niezbędne informacje, które pomogą zaakceptować klimatyzację ze spółdzielnią.
  6. Montaż – wiemy, jak to zrobić najlepiej! Nasza w tym głowa – eksperci z Prowent zadbają o estetykę montażu.
  7. Najważniejszy krok – od teraz możesz cieszyć się optymalną temperaturą w mieszkaniu.

Wyciśnij z tego lata, ile się da!

Cała procedura jest bardzo łatwa i zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji. Pamiętaj – dostarczymy informacji, abyś z łatwością mógł załatwić wszelkie formalności, nasi eksperci fachowo zainstalują klimatyzację w Twoim mieszkaniu, a co roku, będziemy pamiętać o serwisie. Montaż klimatyzacji, nigdy nie był prostszy! Ciesz się latem w swojej ulubionej temperaturze –klimatyzacja Prowent Łódź zadba o Twój interes.