POMPY

PROWENT ŁÓDŹ

Jak dobrać odpowiedną pompę ciepła

Każdy moment na wykonanie doboru pompy ciepła jest właściwy zarówno przymierzając się do budowy, jak i w trakcie jej realizacji, tak jak i planując wymianę starego kotła w zamieszkałym domu.

Czas przed sezonem grzewczym to idealny moment na sprawdzenie stanu technicznego istniejącego naszego źródła ciepła zarówno pod kątem technicznym jak i ekonomicznym.

W zależności od wcześniej wspomnianego etapu (planowanie budowy, budowa czy zamieszkanie) dobranie pompy ciepła nieco się różni jedno pozostaje niezmienne to jest określenie zapotrzebowanie na ciepło naszego domu

O ile w nowoprojektowanych i budowanych obiektach najczęściej pompa ciepła jest z góry założonym źródłem ciepła to w budynkach już zamieszkałych wymaga to właśnie słabego stanu technicznego zainstalowanego już kotła lub analizy ekonomicznej i chęci zmniejszenia kosztów ogrzewania. Dotyczy to kotłów opalanych na olej opałowy czy też gaz płynny. W takich przypadkach wymiana kotła polegająca na zastosowaniu pompy ciepła pozwala znacznie zmniejszyć koszty eksploatacji.

OfertaKontakt

OPCJA

PROWENT Łódź

Wybieramy pompę ciepła

Zastosowanie pompy ciepła zapewnia bezobłsugową eksploatacje połączoną z niskimi kosztami pracy. Niskie koszty eksploatacji wymagają jednak właściwego doboru pompy ciepła jak i towarzyszącemu jej wyposażeniu lub też dostosowania istniejącej instalacji budynku.

wnikliwy wywiad

zarówno pod kątem określenia potrzeb jak i możliwości montażowych

obliczenia

na zapotrzebowanie na energię (nie zawsze moc kotła = mocy pompy)

typ pompy ciepła

po wykonaniu obliczeń i określeniu mocy pompy wybieramy odpowiedni typ pompy ciepła (monoblok, split)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji!

lub omówić projekt lub już wiesz, że chcesz mieć rekuperację w swoim domu – zadzwoń!

24/7