Projektowanie klimatyzacji

Nasza firma Prowent z Łodzi zajmuje się profesjonalnym projektowaniem instalacji klimatyzacyjnych, w czym mamy wieloletnie doświadczenie. Swoje usługi kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych i instytucjonalnych. Jesteśmy w stanie stworzyć projekty wydajnej klimatyzacji domowej oraz systemów na skalę przemysłową. Indywidualnie dopasowujemy się do potrzeb naszych klientów, chcąc zagwarantować każdemu z Państwa całkowite zadowolenie zarówno z jakości naszych instalacji, jak i z ich przystępnych cen wykonania i eksploatacji.

Z naszych usług projektowych skorzystało już wielu klientów w Łodzi oraz w okolicach. Wśród nich znajdują się między innymi Port Lotniczy w Łodzi, obiekty gastronomiczne, obiekty biurowe, serwerownie, a także wykonaliśmy wiele instalacji dla klientów indywidualnych.

Głównym celem montażu instalacji klimatyzacyjnych jest obróbka powietrza pod kątem jego temperatury oraz wilgotności powietrza. Dodatkowo także nowoczesne układy klimatyzujące są w stanie poprawić parametry powietrza poprzez jego jonizację czy usunięcie chorobotwórczych drobnoustrojów za sprawą specjalnych filtrów. Układy klimatyzacyjne mogą pracować na powietrzu pochodzącym z wewnątrz budynku, czyli na powietrzu obiegowym, jak i mogą pobierać świeże powietrze z zewnątrz budynku. Dla zapewnienia najwyższej wydajności i skuteczności działania instalacja klimatyzacyjna musi być dopasowana indywidualnie do wszystkich wymogów już na poziomie projektu.

[read more=”Dowiedz się więcej” less=”Zwiń”]

Skutki źle zaprojektowanej klimatyzacji

Przede wszystkim projekt klimatyzacji powinien odpowiadać potrzebom jego przyszłych użytkowników. Wobec tego zanim przystąpi się do prac wykonawczych należy przejść przez proces projektowy, kiedy to profesjonalni projektanci są w stanie dopasować całą instalację do wymogów inwestora. Pod uwagę należy wziąć między innymi przeznaczanie klimatyzacji, jej zasięg, a także dopasować na tej podstawie rodzaj i wydajność urządzeń klimatyzacyjnych. W ten sposób nakład klimatyzacyjny, a także dalsze koszty eksploatacji instalacji mogą się zbilansować.

Nasi eksperci służą fachową pomocą – projektujemy instalacje klimatyzacyjne zawsze po pobraniu dokładnych wymiarów i konsultacjach z klientem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszej firmy Prowent mogą mieć Państwo pewność, że wykonany przez nas projekt będzie optymalny.

Projektowanie

W pracach projektowych zawsze bierzemy pod uwagę komfortowe i przyjazne warunki bytowe w obiektach, ale również oczekiwane koszty użytkowania klimatyzacji. Projektujemy instalacje w nowych budynkach, a także budynkach już istniejących – domach, mieszkaniach, biurach, obiektach produkcyjnych, magazynowych, handlowych, szpitalach. Także przygotowujemy projekty modernizacji istniejących już układów klimatyzacyjnych, które z rożnych przyczyn nie działają prawidłowo i wymagają dopracowania.

Służymy również fachowymi usługami wykonawstwa klimatyzacji dla naszych klientów wraz z dostawą urządzeń i elementów instalacji oraz z montażem i serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Użytkowanie klimatyzacji

Podczas normalnego użytkowania układów klimatyzacyjnych w instalacji zachodzą procesy biologiczne, które sprzyjają gromadzeniu się drobnoustrojów takich jak grzyby, bakterie czy wirusy. Drobnoustroje te mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka, ponieważ wydmuchiwane są wraz z powietrzem klimatyzacji i są częstą przyczyną chorób górnych dróg oddechowych. Dlatego każdy użytkownik klimatyzacji musi pamiętać o tym, że konieczne jest nie tylko regularne serwisowanie i prace konserwacyjne, ale również systematyczne czyszczenie klimatyzacji, które pozwala na stuprocentowe wyeliminowanie niepożądanych czynników chorobotwórczych.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z naszymi usługami projektowymi, wtedy zawsze pozostajemy do dyspozycji. Prosimy o kontakt i przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę wraz z wyceną. Nasz specjalista dojedzie także do Państwa w celu pobrania wymiarów i doradzenia odpowiednich rozwiązań technologicznych.

[/read]

KLIMATYZACJA-WENTYLACJA-REKUPERACJA-SERWIS-POMOC-DORADZTWO-PROJEKTOWANIE

Adres: ul. Okulickiego 17, 91-366 Łódź
E-mail: lodz@prowent.com

Biuro: 502 219 256 / 42 658 44 01
Pomoc i serwis: 509 507 092

RSS
Facebook
Instagram