Odetchnij czystym powietrzem w swoim domu

Jeśli jesteś alergikiem, na pewno wiesz, jak ważne jest czyste powietrze w Twoim domu. Kurz, zanieczyszczenia, pyły – wszystko to może negatywnie wpłynąć na Twój stan zdrowia. Jeśli zmagasz się z intensywnymi reakcjami alergicznymi, warto rozważyć mechaniczną wymianę powietrza – rekuperację w Twoim domu.

W walce z alergią, rekuperacja pomaga przede wszystkim oczyścić powietrze. Standardowo montowane są wraz z nią filtry – F7 na wlocie świeżego powietrza, które wyłapują aż ok. 80% pyłków oraz M5 w wewnętrznym obiegu, które dbają o oczyszczenie powietrza krążącego wewnątrz domu.

Dzięki tym filtrom F7 wyłapywane są zanieczyszczenia z powietrza, czyli pyłki roślin, zarodniki grzybów, roztocza i pył węglowy. Filtry klasy F7 powinny wychwycić średnio 80-90% cząsteczek o średnicy 0,4 μm (minimalnie 35%). W wewnątrz dba o nas filtr M5, który bez problemu poradzi sobie z sierścią zwierząt domowych. Poradzi sobie również z niektórymi bakteriami, roztoczami oraz kurzem. Filtry klasy M5 powinny wychwycić średnio 40-60% cząsteczek o średnicy 0,4 μm.Dodatkowo, do rekuperatorów można zastosować inne filtry, które pomogą nam oczyścić powietrze w naszym domu. Bardzo ważne jest jednak, aby mieć na względzie fakt, że zwiększona ilość filtrów będzie stanowić większy opór przy wymianie powietrza. Co za tym idzie – trzeba będzie zwiększyć moc silnika rekuperatora.

Jeśli jesteś osobą szczególnie wrażliwą na zanieczyszczenia lub mieszkasz na terenie, na którym jest zwiększona ilość pyłów, kurzu itp. warto pomyśleć o rekuperatorze, który oferuje zainstalowanie dodatkowego, zewnętrznego filtra. Takie rozwiązanie przyniesie jeszcze większy komfort czystego powietrza w Twoim domu.

Jeśli chcesz cieszyć się czystym powietrzem w swoim domu, musisz zadbać o swój filtr. Powinien być on wymieniany raz do roku, my jednak rekomendujemy, aby wymieniać go raz na kwartał ponieważ ilość zanieczyszczeń i pyłów w powietrzu jest bardzo duża. Skontaktuj się z nami i umów się ze specjalistą na przegląd systemu rekuperacji w Twoim domu oraz na wymianę filtra.