Klimatyzatory i dzieci

Wiele osób zastanawia się, czy dzieci i klimatyzacja to dobre połączenie. My podpowiadamy – najlepsze! Ważne jednak, aby zdać sobie sprawę z kilku istotnych rzeczy i korzystać z klimatyzacji w mądry i przemyślany sposób.

Sterowanie

Jeśli martwisz się, że dzieciaki mogę rozregulować lub popsuć klimatyzację – nie ma potrzeby. Większość najnowszych klimatyzatorów dysponuje możliwością sterowania przez wi-fi, dzięki czemu całkowicie możesz zapomnieć o pilocie i wszystkim sterować z poziomu panelu na swoim smartfonie lub komputerze.

Pory roku

Najnowsze klimatyzatory mają również inną opcję, która bardzo dobrze sprawdza się przy dzieciach. Możesz zaprogramować swój domowy system chłodzący Rotenso według kalendarza, dzięki temu możesz ustawić stała temperaturę powietrza zarówno idealnie dopasowaną do pory dnia, jak i pory roku.

Jeśli mowa o porach roku – pamiętać należy, że klimatyzatory nie tylko służą do ochładzania pomieszczeń, ale również świetnie sprawdzają się, jako alternatywne źródło ciepła. Dzięki montażowi klimatyzatora w pokoju dziecka można dogrzewać pomieszczenie również w chłodniejsze dni, kiedy centralne ogrzewanie jeszcze nie działa. Należy również pamiętać o tym, że klimatyzator osusza powietrze, dlatego będzie idealnym rozwiązaniem jesienią, kiedy w powietrzu znajduje się zbyt duża ilość wilgoci. Latem natomiast warto pamiętać, aby różnica powietrza w ochładzanym powietrzu nie była większa niż 5ºC od temperatury na zewnątrz.

Wsparcie w osuszaniu i oczyszczaniu powietrza

Klimatyzatory są również bardzo dobrym dopełnieniem przy dzieciach, które mają alergię, astmę, czy atopowe zapalenie skóry. Klimatyzacja bardzo dobrze wspiera zewnętrzne jednostki nawilżające i oczyszczające powietrze. Pamiętać jednak należy, że jest to pomoc dodatkowa.

Jeśli zastanawiasz się, czy klimatyzacja jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie, zadzwoń do nas! W PROWENT Klimatyzacja Łódź zadbamy o Ciebie i Twoje pociechy.