K jak klimatyzacja – K jak komfort

Koniec wiosny to moment w ciągu roku, kiedy temperatura na zewnątrz powoli się podnosi, dając nam pierwsze oznaki upałów, które nieuchronnie zbliżają się w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Jest to idealny czas, aby rozważyć instalację klimatyzatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zwiększyć komfort przebywania w domu, kiedy wysokie temperatury za oknem będą prawdziwym utrapieniem.

Najlepsza temperatura dla Ciebie

Technologia nowoczesnych klimatyzatorów sprawia, że najbardziej efektywnie i energooszczędnie pracują stale, utrzymując optymalną do życia temperaturę ok. 23/24°C (temperatura wewnątrz powinna być maksymalnie niższa o 4/5°C od temperatury na zewnątrz). Klimatyzator dba przez cały dzień o stałą temperaturę pomieszczenia, nie pozwalając mu się nagrzać. Dzięki temu nie doprowadza do sytuacji, kiedy jest zmuszony nagle zwiększyć swoją moc, co dla nas będzie wiązać się z dodatkowym wydatkiem.

Idealne miejsce dla Twojego klimatyzatora

Istotne jest również, aby rozwiać mit miejsca, gdzie powinien znajdować się klimatyzator – nie instalujemy urządzenia nad łóżkiem lub sofą (miejscem, gdzie spędzamy dużo czasu). Jednostka nie powinna chłodzić bezpośrednio naszego ciała, a całe pomieszczenie, w którym się znajdujemy, dlatego powinniśmy wybrać miejsce, w którym wymiana powietrza będzie najbardziej korzystna – korytarze, ciągi komunikacyjne lub ściany prostopadłe do ścian z oknami.

Podgrzej atmosferę

Wspominając o technologii klimatyzatorów, warto również podkreślić ich dodatkową funkcję, która bardzo często jest pomijana. Oprócz chłodzenia pomieszczeń, dysponują one również możliwością ogrzewania, co jest idealnym rozwiązaniem na polskie lato. Zaskakująca zmiana temperatury nie będzie już problem – klimatyzator szybko ogrzeje pomieszczenie. Funkcja ta, idealnie sprawdza się również jesienią, kiedy jeszcze nie działa centralne ogrzewanie, a dla osób nie lubiących zimna, będzie świetnym wsparciem w postaci dodatkowego źródła grzania zimą.

Zadbaj o zdrowie swoje i domowników

Dbając o odpowiednią temperaturę w swoim domu, nie sposób nie wspomnieć również o jego wilgotności. Klimatyzatory to idealne narzędzia, które osuszają powietrze. Jeśli masz w swoim domu problem z wilgotnym powietrzem, które może źle wpływać na domowników, zainstalowanie klimatyzatora wpłynie na komfort przebywania w domu. Nie będzie Wam już straszne suszenie prania, nawet w małych pomieszczeniach.

Dodatkowym plusem klimatyzatorów, który z pewnością zostanie doceniony przez domowników, jest działanie oczyszczające powietrza. W klimatyzatorze zainstalowane są wysokiej klasy filtry, które znacząco wpływają na jakość powietrza w naszym domu i oczyszczają je z wirusów, bakterii, drobnych zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów.

Piękne nie tylko wnętrze

Co jest również ważne – współczesny design klimatyzatorów świetnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Wśród klimatyzatorów Rotenso, możemy znaleźć klasyczne białe, minimalistyczne czarne, a nawet ekskluzywne grafitowo-lustrzane, srebrne, a nawet złote, które idealnie mogą podkreślić ciekawe pomieszczenie i są ciekawym elementem wystroju.

Współczesne klimatyzatory, zaprojektowane są tak, aby nie tylko cieszyć oko, ale również, aby być proste w obsłudze. Łatwa funkcjonalność pozwala na pełne wykorzystanie wszystkich zalet urządzenia. Dodatkowo zostając klientem PROWENT klimatyzacja Łódź, pamiętamy o Twoich serwisach i jesteśmy do Twojej dyspozycji przez cały rok. Projektowanie i korzystanie z klimatyzacji, nigdy nie było prostsze!

Jeśli zastanawiasz się, co trzeba zrobić, aby zainstalować klimatyzator w swoim domu lub mieszkaniu, zadzwoń do nas – chętnie z Tobą porozmawiamy! 509 507 092