Jaki klimatyzator sprawdzi się w Twoim domu?

Lato w tym roku naprawdę dopisało i pewnie wielokrotnie zastanawiałeś się nad montażem klimatyzatora w swoim domu. Zalety klimatyzatorów można by wymieniać i wymieniać, a przede wszystkim należą do nich: ochładzanie pomieszczenia w ciepłe dni, ogrzewanie pomieszczeń zimą, osuszanie i oczyszczanie powietrza. Klimatyzator możesz zamontować mieszkając zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w bloku. Zastanawiasz się jaki typ będzie dla Ciebie najlepszy? Zapraszamy do lektury!

Najpopularniejszą formą klimatyzatorów, często widzianą w mieszkaniach, czy biurach są splity. Jego budowa jest prosta – jednostka wewnętrzna montowana jest na ścianie oraz jednostka zewnętrzna, którą umieszcza się na elewacji budynku, na balkonie lub na gruncie. Taki typ idealnie sprawdza się kiedy zależy nam ochłodzeniu (lub ogrzaniu) jednego pomieszczenia. Jeśli mieszkasz w bloku – sprawdzi się u Ciebie idealnie.

W nowo wybudowanych domach jednorodzinnych najlepiej sprawdza się rozwiązanie, które nazywamy multi splitem. Dzięki takiemu typowi klimatyzacji możemy w ramach instalacji umieścić od dwóch do pięciu jednostek wewnętrznych. Każda z nich może być sterowana indywidualnie, dzięki czemu w każdym z pomieszczeń może być inna temperatura. Jeśli zastanawiasz się nad tym rozwiązaniem, najlepiej zaplanować jej projekt przed budową domu – pozwoli to fachowcom na odpowiednie rozprowadzenie instalacji freonowej. Jeśli jednak chciałbyś zainstalować klimatyzację w już istniejącym budynku niezbędna będzie indywidualna ekspertyza. Najczęściej montujemy urządzenia typu split, ewentualnie na korytarzu na piętrze w suficie zostanie zamontowany klimatyzator kasetonowy.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jakie możliwości możemy zaproponować do Twojego mieszkania lub domu. Zdobyte przez lata doświadczenie pozwala nam na opracowanie indywidualnych projektów, które będą idealnie dopasowane do Ciebie i Twojej przestrzeni. PROWENT Łódź klimatyzacja wie, jak zadbać o optymalną temperaturę.