Filtry do klimatyzatorów, czyli kiedy temperatura to nie wszystko
Temat filtrów w klimatyzatorach wydaje się być bardzo złożony, dlatego w tym artykule postanowiliśmy rozłożyć go na czynniki pierwsze i przybliżyć ich działanie.
Przede wszystkim o filtrach musisz wiedzieć, że… trzeba o nie dbać. Zabrudzony i zużyty nie będzie spełniał swojej funkcji. W trakcie co rocznych serwisów pomożemy wymienić filtry, ale sam też musisz dbać o klimatyzator.
Na rynku jest wiele bardzo skomplikowanych filtrów, dlatego pomoc eksperta będzie nieoceniona i dzięki profesjonalnej poradzie, będziesz mógł cieszyć się klimatyzacją dopasowaną do swoich potrzeb.
Klimatyzatory Rotenso, które są dostępne w naszej ofercie, charakteryzują się zaawansowanymi technologicznie systemami oczyszczania powietrza. Każdy z nich posiada filtr główny, który zapobiega wpadaniu do klimatyzatora np. owadów i większych rzeczy z powietrza, a do tego wyróżniamy filtry dodatkowe, które dzielimy na trzy kategorie:
- automatyczne oczyszczanie iAir – automatyczny specjalny system pracy, który oczyszcza i osusza wnętrze klimatyzatora, dzięki czemu zapobiega namnażaniu się bakterii i drobnoustrojów oraz powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Tę funkcję posiadają wszystkie klimatyzatory marki Rotenso;
- super jonizator iAir – montowany jest w trakcie produkcji klimatyzatora. Jego zadaniem jest produkowanie ujemnych jonów, dzięki czemu neutralizuje obecne w powietrzu: wirusy, bakterie, roztocza i alergeny. Zanieczyszczone powietrze zostaje oczyszczone w trybie ekspresowym, co bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Jonizatory znajdziesz w modelach Rotenso: Kuka, Versu Mirror, Versu Silver, Versu Gold;
- 10 rodzajów filtrów do wyboru, wśród których znajdziesz między innymi: filtry elektrostatyczne HD iAir, które są pierwszą barierą dla kurzu i pyłu (w ten filtr wyposażone są wszystkie modele klimatyzatorów Rotenso); filtr antybakteryjny HEPA iAir – ceniony przez specjalistów, który gwarantuje oczyszczanie powietrza na poziomie aż 99,95%; filtry z aktywnym węglem iAir – zastosowanie znajdują szczególnie w pomieszczeniach, w których może występować nieprzyjemnych zapach; filtry z jonami srebra Silver Ion iAir – bardzo silnie działa bakterio i grzybobójczo na poziomie 99,9%.

Decydując się na filtry dodatkowe należy pamiętać, że trzeba o nie szczególnie zadbać – należy je regularnie zmieniać i czyścić. Podkreślić należy również, że filtry działają tylko, gdy klimatyzator jest włączony, dlatego jeśli zależy nam na oczyszczeniu powietrza w naszym domu, klimatyzator musi ciągle znajdować się w systemie pracy.
W trakcie rocznego serwisu warto porozmawiać z naszym ekspertem i dowiedzieć się, jak samemu opiekować się filtrem zainstalowanym w klimatyzatorze, aby móc jak najdłużej cieszyć się czystym powietrzem w swoim domu.
BLOG
PROWENT Łódź
Powiązane wpisy
23 lipca, 2022
Czy pompę ciepła należy wyłączać latem?
Użytkownicy tego typu rozwiązania, poszukując sposobów na zaoszczędzenie…
5 lipca, 2022
Klimatyzacja przemysłowa – chłodzenie na dużą skalę.
Systemy klimatyzacyjne to instalacje, które na dobre już zadomowiły się w…
24 kwietnia, 2022
E jak edukacja, e jak efektywność
Wiele osób zastanawia się, czy dzieci i klimatyzacja to dobre połączenie. My…
12 grudnia, 2021
Czy warto inwestować w pompę ciepła?
Wiele osób zastanawia się, czy dzieci i klimatyzacja to dobre połączenie. My…
7 listopada, 2021
Program „Moje Ciepło” – co musisz wiedzieć?
Wiele osób zastanawia się, czy dzieci i klimatyzacja to dobre połączenie. My…
1 października, 2021
Ogrzewanie podłogowe i alternatywne źródła energii
Wiele osób zastanawia się, czy dzieci i klimatyzacja to dobre połączenie. My…