E jak edukacja, e jak efektywność

Z roku na rok zwiększa się świadomość konsumencka w tematach związanych z klimatyzacją, rekuperacją i pompami ciepła. Dla nas jest to sygnał, że dobrze wykonujemy swoją pracę (zapraszamy na naszego Facebooka po ciekawostki w tych tematach: [link]). Edukujemy nie tylko, aby poszerzać wiedzę naszych Klientów, ale również – a może i przede wszystkim – aby zwiększać efektywność naszej pracy.

Planowanie

Przemyślane prace to klucz do sukcesu – zarówno naszego, jak i osób, które będą odbierać od nasz projekt. Wszystkie instalacje takie jak: klimatyzacja, rekuperacja, czy pompy ciepła powinny być planowane przez inwestorów już na etapie projektu i budowy domu. Mając surowe ściany można niewielkim nakładem pracy rozprowadzić instalacje i rozmieścić je tak, aby urządzenia pracowały optymalnie.

W przypadku klimatyzacji bardzo ważnym aspektem jest zaplanowanie miejsca na jednostkę zewnętrzną. W domach drewnianych i szkieletowych montujemy urządzenia na ziemi poza budynkiem. Proces planowania powinien również dotyczyć odprowadzania skroplin. Na etapie projektu możemy je podłączyć do odpływów kanalizacyjnych, choć najpewniejszą i najbardziej zalecana przez jest opcja odprowadzania ich grawitacyjnie na zewnątrz.

Dokładnie taka sama sytuacja dotyczy rekuperacji. Zanim zostaną wylane stropy, warto uzgodnić przejścia na tak zwane piony instalacyjne. Jeśli dom jest ze standardowego, kupionego projektu, warto wcześniej omówić temat rekuperacji – niezbędne mogą się okazać dodatkowe prace, jak na przykład podwyższenie parteru o jeden pustak. W rezultacie nie jest to praca znacząco wpływająca na projekt domu, ale może się okazać kluczowa przy montowaniu systemu rekuperacyjnego.

Sprawa nieco inaczej wygląda w przypadku pomp ciepła. Niezbędne są tutaj dokładne wyliczenia i bardzo dokładne zaprojektowanie instalacji. Dowolne dobranie pompy ciepła może wpłynąć na przewymiarowanie projektu, co w rezultacie może przynieść odwrotny skutek, niż planowaliśmy.

Mądry Polak przed sezonem i przed… tynkowaniem 😉

Każdy sezon letni, to moment, kiedy pojawia się wielu Klientów, którzy w systemie ekspresowym chcą mieć założoną klimatyzację, ponieważ pojawiły się mało sprzyjające funkcjonowaniu upały. Należy jednak pamiętać, że jest to dla nas najgorętszy okres w roku (nie tylko za oknem) i pojawia się bardzo dużo zamówień i realizacji.

Zaplanowanie montażu przed upalnym okresem letnim jest gwarancją wykonania szybkiej i sprawnej usługi montażu, która zredukuje nie tylko wysokie temperatury, ale również stres związany z oczekiwaniem na wymarzoną klimatyzację.

Przypominamy również – to właśnie teraz jest idealny moment, aby umówić się z PROWENT Łódź na serwis klimatyzacji, aby w okresie letnim wszystko działało bez zarzutu. Nagłe awarie w najgorętszych miesiącach w roku są czynnikiem, które najbardziej destabilizują nasz grafik prac monterskich.

4 x P

Zachęcamy do postawienia na zasadę 4 x P. Co oznacza? Przemyśl, planuj, porozmawiaj z Prowent Łódź. Wiemy, jak ważne jest planowanie, aby zbudować komfortowy dom, dlatego jesteśmy do Twojej dyspozycji na każdym z etapie – od planowania, przez montaż, po coroczny serwis. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.