Każdy moment na wykonanie doboru pompy ciepła jest właściwy zarówno przymierzając się do budowy, jak i w trakcie jej realizacji, tak jak i planując wymianę starego kotła w zamieszkałym domu.

Czas przed sezonem grzewczym to idealny moment na sprawdzenie stanu technicznego istniejącego naszego źródła ciepła zarówno pod kątem technicznym jak i ekonomicznym.

W zależności od wcześniej wspomnianego etapu (planowanie budowy, budowa  czy zamieszkanie) dobranie pompy ciepła nieco się różni jedno pozostaje niezmienne to jest określenie zapotrzebowanie na ciepło naszego domu

O ile w nowoprojektowanych i budowanych obiektach najczęściej pompa ciepła jest z góry założonym źródłem ciepła to w budynkach już zamieszkałych wymaga to właśnie słabego stanu technicznego zainstalowanego już kotła lub analizy ekonomicznej i chęci zmniejszenia kosztów ogrzewania. Dotyczy to kotłów opalanych na olej opałowy czy też gaz płynny. W takich przypadkach wymiana kotła polegająca na zastosowaniu pompy ciepła pozwala znacznie zmniejszyć koszty eksploatacji.

Kolejnym powodem zmiany jest konieczność dodatkowych nakładów pracy polegających na obsłudze tradycyjnych kotłów czy też posiadania miejsca na przechowanie paliwa do ich zasilenia

Zastosowanie pompy ciepła zapewnia bezobłsugową eksploatacje połączoną z niskimi kosztami pracy. Niskie koszty eksploatacji wymagają jednak właściwego doboru pompy ciepła jak i towarzyszącemu jej wyposażeniu lub też dostosowania istniejącej instalacji budynku.

Wybieramy pompę ciepła:

-wnikliwy wywiad zarówno pod kątem określenia potrzeb jak i możliwości montażowych

-obliczenie zapotrzebowanie na energię (nie zawsze moc kotła = mocy pompy)

-po wykonaniu obliczeń i określeniu mocy pompy wybieramy odpowiedni typ pompy ciepła (monoblok, split)

-wybranie producenta i modelu pompy a także dobór odpowiedniego wyposażenia jakie usprawniłoby pracę i spowodowało że eksploatacja będzie dla użytkownika jak najkorzystniejsza (zasobnik ciepłej wody, pompy cyrkulacyjne CWU, wpółpraca z innymi instalacjami, rozdział czynnika, sterowanie zdalne itp.)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji, omówić projekt lub już wiesz, że chcesz mieć rekuperację w swoim domu – zadzwoń!
Tel.: 509 507 092

KLIMATYZACJA-WENTYLACJA-REKUPERACJA-SERWIS-POMOC-DORADZTWO-PROJEKTOWANIE

Adres: ul. Okulickiego 17, 91-366 Łódź
E-mail: lodz@prowent.com

Biuro: 502 219 256 / 42 658 44 01
Pomoc i serwis: 509 507 092

RSS
Facebook
Instagram